DSR EZ-Trace, hivenainelisä
EZ-DSR-ohjelma on helppokäyttöinen menetelmä, joka koostuu neljästä välittömästä annosteluratkaisusta.
- EZ-Buffer
- EZ Calcium
- EZ Trace
annostellaan kiinteässä suhteessa 5:1:(0,5).
- EZ-Carbon-ratkaisu vähentää tehokkaasti PO4- ja NO3-tasoja.
DSR EZ-Trace on merivesiakvaarion hivenaineiden ylläpitoon suunniteltu tuote , joka sisältää magnesiumia, kaliumia, sulfaattia, booria, jodia ja mangaania. Tämä välttämätön hivenaineiden seos on suunniteltu päivittäiseen käyttöön, ja sitä voidaan käyttää sekä EZ-DSR- että Full-DSR-ohjelmissa. Annostelu perustuu 50 % EZ-Calciumin kulutuksesta.
- Päivittäinen aloitusannos: 0,5 ml / 100 litraa
- Maksimaalinen annostelu: 6 ml / 100 litraa
Saatavilla olevat pakkaukset: 500 ml, 1000 ml, 5000 ml ja 10 litraa.
EZ-DSR-ohjelma sisältää neljä käyttövalmista ja tasapainotettua annosteluratkaisua. Ne on pakattu läpinäkyviin pulloihin, jotka voidaan asettaa suoraan annostelupumppuun.
EZ-DSR edut ovat:
- helppous
- erittäin puhdistetut aineet
- raskasmetallien puuttuminen
- yksinkertainen aloitus
- erinomainen tulos
ja mahdollisuus korjauksiin laajemmalla DSR-ohjelmalla. Se on erityisen helppo tapa aloittaa ennen syvempään DSR-menetelmään tutustumista, jotta saat kaiken irti ohjelmasta. (Teoreettinen) annostelusuhde EZ Buffer: EZ Calcium : EZ Trace = 5:1:(0,5). KH- ja Ca-mittaukset minimoidaan tässä ohjelmassa, mutta niitä ei voida täysin poistaa, koska kulutus on jokaisessa akvaariossa dynaamista. EZ Trace sisältää: Magnesiumia, Sulfaattia, Kaliumia, Booria, Jodidia ja Mangaania. Näin kaikki olennaiset aineet täydennetään säännöllisesti, mikä minimoi mittaukset ja korjaukset entisestään.
Vastuullinen toimija. Turvalliset maksutavat
Laaja varastovalikoima, jonka ansiosta nopea toimitusaika.
Kaikilla tuotteillamme on takuu. Muilla kun tilaustuotteilla on 14 vuorokauden palautusaika.
Kommentit (0)
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent