NYOS Ion Elements 2 Ca/Mg
Nyos ION Elements 2 CA/MG on hivenaineseos, joka sisältää seuraavat alkuaineet: kromi, rauta, koboltti, kupari, mangaani, nikkeli, vanadiini ja sinkki.
Hivenaineiden tarve on tunnettu riutta-akvaarioissa vuosikymmeniä, mutta vasta nykyaikainen vesianalytiikka on paljastanut mitkä alkuaineet oikeasti kuluvat ja missä suhteessa. Osa niistä, kuten vanadiini, rubidium ja seleeni, jäi aiemmin lähes huomiotta. Lisäksi tiedetään, että esimerkiksi rauta ja sinkki on stabiloitava, tai ne eivät ole korallien käytettävissä.
Nyos ION Elements -sarja perustuu nykyaikaisten riutta-akvaarioiden todelliseen kulutukseen. Alkuaineet ovat stabiloituja ja suoraan käytettävissä.
Annostelu on yksinkertaista: seos lisätään suoraan ION-B CA/MG+ -liuokseen, jolloin hivenaineet tulevat mukaan normaalin päivittäisen annostelun yhteydessä. Määrää säädetään oman altaan kulutuksen mukaan.
Ominaisuudet
- Perustuu nykyaikaisten riutta-akvaarioiden todelliseen kulutukseen
- Alkuaineet stabiloitu ja suoraan käytettävissä
- Säädettävissä oman altaan kulutuksen mukaan
- Annostellaan ION-B CA/MG+ -liuoksen mukana
Tuotetiedot
| Pakkauskoot | 250 ml / 500 ml |
|---|---|
| Annostus | 10–20 ml per 1 000 ml ION-B CA/MG+ -liuosta |
Vastuullinen toimija. Turvalliset maksutavat
Laaja varastovalikoima, jonka ansiosta nopea toimitusaika.
Kaikilla tuotteillamme on takuu. Muilla kun tilaustuotteilla on 14 vuorokauden palautusaika.
Kommentit (0)
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent